استراتژی های معاملاتی ایچیموکو

Ichimoku charting & technical analysis

نویسنده :
چارلز جی. کونیتز
ناشر :
نوبت و سال چاپ : 1 / 1402 تعداد صفحات : 131
نوع جلد / قطع: شومیز / وزیری وزن: 200
ویرایش : شابک 9786225517110
موضوع اصلی : بازار سرمایه موضوع فرعی : تحلیل تکنیکال

دریافت فایل:

افزودن به علاقه مندی ها
موجود در فروشگاه
230,000

5 %

قیمت : 218500 تومان

پس از اجرایی شدن کندل استیک های ژاپنی در دهه ۹۰، ایچیموکو در اوایل دهه ۲۰۰۰ در غرب ظاهر شد. ایچیموکو؛ چه نام بامزه ای برای یک سیستم معاملاتی! این سیستم دارای چندین نام است. ایچیموکو، نمودارهای ایچیموکو یا ابر ایچیموکو. نام کامل این تکنیک ایچیموکو کینکو هایو است که به صورت زیر ترجمه می شود:پس از اجرایی شدن کندل استیک های ژاپنی در دهه ۹۰، ایچیموکو در اوایل دهه ۲۰۰۰ در غرب ظاهر شد. ایچیموکو؛ چه نام بامزه ای برای یک سیستم معاملاتی! این سیستم دارای چندین نام است. ایچیموکو، نمودارهای ایچیموکو یا ابر ایچیموکو. نام کامل این تکنیک ایچیموکو کینکو هایو است که به صورت زیر ترجمه می شود:· ایچیموکو به معنای «نگاه» است.· کینکو به معنای «تعادل» است.· هیو به معنای «نمودار» استترکیب این سه کلمه به معنای «نمودار تعادلی در یک نگاه» است. با یک نگاه می توانید روند و عبورهای (کراس های) بالقوه را توسط سایر اندیکاتورها شناسایی کنید.

این توصیف برای سادگی سیستم بسیار مهم است. بر خلاف اندیکاتورهای مرسوم که یکی بالای دیگری قرار می گیرند و تحلیل معامله گر را فلج می کنند، ایچیموکو تنها یک پنجره دارد.برخی با دلیل می گویند: «وقتی به بیش از ۱۵۰ اندیکاتور دسترسی داریم چرا از سیستم دیگری استفاده کنیم؟» اندیکاتورهای متفاوتی وجود دارند که از نظر شکل شباهت هایی دارند و برخی دیگر سیگنال هایی تولید می کنند که هیچ چیز جدیدی به ارمغان نمی آورد. مدل توسعه یافته توسط ایچیموکو با آنچه در بازار وجود دارد متفاوت است. زیبایی این سیستم در این واقعیت نهفته است که این رویکرد بدون در نظر گرفتن سهام یا شاخص مورد تحلیل، در هر زمان یکسان باقی می ماند. زمان بندی نامناسب عامل اصلی شکست در معاملات است.

معامله گر یا خیلی زود می خرد یا خیلی دیر می فروشد. حتی بدتر از آن، زمانی که پیش بینی مسیر بازار غیر ممکن است، معامله گر در یک ناحیه تراکم سرمایه گذاری می کند. راز معاملات مؤثر در شناسایی روند نهفته است و این نقطه قوت ایچیموکو است. با وجود اثربخشی این سیستم، من قصد ندارم با ایچیموکو طوری رفتار کنم که انگار در خلا اتفاق می افتد. اندیکاتورها یا الگوهای کلاسیک همیشه جای خود را خواهند داشت، صرف نظر از اینکه از چه سیستم معاملاتی استفاده شود. رای کمک به مبتدیان در تحلیل تکنیکال، مفاهیم اساسی که برای درک سیستم ایچیموکو مفید هستند را مرور می کنیم. سپس شش جز تشکیل دهنده ایچیموکو که به یکدیگر وابسته هستند را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد. هر عنصر می تواند هشدارهایی تولید کند، اما تأثیر آن در مقایسه با قدرت گروه کمتر خواهد بود. همچنین ساختار نمودار ایچیموکو و تله هایی که بازارهای مالی ایجاد می کنند را خواهیم دید. 

یک فصل کامل به پنج استراتژی ساده مبتنی بر اندیکاتورهای ایچیموکو تمرکز دارد. این استراتژی ها اجزا و شرایطی را ترکیب می کنند که سیگنال هایی با شدت های متفاوت تولید می کنند و برای مراجعات بعدی جدول بندی می شوند. چند تکنیک نیز برای افزایش کیفیت سیگنال و سرعت بخشیدن به هشدارها ارائه می کنیم.فصل بعد به ترکیب سیستم ایچیموکو و اندیکاتورهای کلاسیک اختصاص داده شده است. برای کاهش ریسک ضرر به ترکیبی از چند تکنیک نیاز است. با استفاده از چهار موقعیت مختلف، قوانین معاملاتی برای ورود یا خروج از معامله را ارائه خواهم کرد.

همچنین خواهیم دید که می توان از ایچیموکو برای تحلیل بازار کالا، بازار ارز و بازار ارزهای دیجیتال استفاده کرد.همچنین یک فصل به تجزیه و تحلیل منطقه ناشناخته ایچیموکو اختصاص داده شده است. برای نتیجه گیری، فصل آخر به تحلیل بازارهای نزولی و دلایل این کاهش پرداخته است. خواهیم دید هنگامی که ایچیموکو با اندیکاتورهای دیگر ترکیب می شود، تشخیص برگشت ها در شاخص ها و حتی در ارزهای دیجیتال آسان می شود.پس بیایید و به انقلاب تحلیل تکنیکال بپیوندید!

تا کنون دیدگاهی برای این کالا ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید...